Yüksek Tansiyon İçin Etkili Evde Yapılabilecekler

Yüksek tansiyon sadece başa çıkılması zor olmakla kalmaz, aynı zamanda daha ciddi komplikasyonlara da yol açabilir. Düzgün bir diyet, sağlıklı yaşam tarzı aktiviteleri, sigara ve alkolün azaltılması uzun vadede yüksek tansiyonu kontrol etmeye yardımcı olur. Sadece kısa bir sürede çok büyük faydalar sağlayabilecek birkaç doğal ev tedavisi vardır. Yüksek tansiyon sorunuyla uğraşıyorsanız, diyetinize dahil edebileceğiniz bazı kolay evde deneyebileceğiniz tarifler vardır.

Kişniş Yapraklarını Çiğnemek

Kalp dostu liflerle paketlenmiş kişniş, hipertansiyonu düşürmek için harika bir bitkidir. Biraz kişniş yaprağı alın ve aç karnına çiğneyin. Araştırmalar kişniş bileşenlerinin kan damarlarındaki gerginliği rahatlatmaya yardımcı olan kalsiyum iyonları ve asetilkolin ile etkileşime girdiğini iddia etti. Kişniş ayrıca vücuttaki fazla sodyumu dışarı atar.

Elma Sirkesi İçeceği

Elma sirkesi, yüksek tansiyonu doğal olarak düşürmek için harika bir içecektir. Bir bardak ılık suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve sabah aç karnına için. Halihazırda yüksek tansiyon için ilaç alıyorsanız, bunu içmemeye dikkat edin. Aksi bir durum gördüğünüzde doktorunuza da danışabilirsiniz. Asitlik probleminiz varsa sabahları içmekten kaçının.

Tarçın tozu ve bal

Tarçın, herhangi bir yemeğe özel bir tat ve koku katabilen güçlü bir tatlandırıcı baharattır. Kürleri yaparken tarçın çubukları kullanabilir ya da toz halinde tüketebilirsiniz. Yarım çay kaşığı toz tarçın ve bir tatlı kaşığı balı yarım bardak suya karıştırın ve için. ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından yayınlanan bir makaleye göre, tarçın yemek sistolik kan basıncını 5,39 mm düşürmeye yardımcı oluyor.

Sarımsak ve Limon Yüksek Tansiyon Üçlüsü

Birkaç çalışma, günlük çiğ sarımsak alımının kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olabileceğini kanıtladı. Yüksek tansiyon belirtileri ile uğraşıyorsanız, tek yapmanız gereken bu basit içeceği kendiniz yapmaktır. 3-4 diş sarımsak alın ve biraz ezin. Bir bardak sıcak suda 1 yemek kaşığı balla karıştırın. Her şeyi karıştırın ve için. Sarımsağın tadı acı görünebilir, bu yüzden bal ve su ekleyerek tadını değiştirebilirsiniz faydalıdır tavsiye edilir.

Salatada Soğan ve Yüksek Tansiyon

Soğanda quercetin varlığı, onları yüksek tansiyon hastaları için harika bir sebze yapan tattır. Quercetin, pürüzsüz bir kan akışı sağlayan kan damarlarının daralmasını önler. Yüksek tansiyonu olan 70 fazla kilolu insanda yapılan bir araştırma, günde 162 mg soğan özütü dozunun sistolik kan basıncını 3-6 mmHg kadar önemli ölçüde düşürdüğünü buldu. Çiğ soğanı salatanızın bir parçası haline getirerek diyetinize kolayca dahil edebilirsiniz.

Sağlık İçin Önemli Bilgi: Kan basıncınızı düzenli olarak izlemeye devam edin ve doktorun önerdiği ilaçları almayı bırakmayın.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.