Takım elbise giymenin altın kuralları

Takım elbise olmadan bir erkeğin gardırobu eksiktir. İyi tasarlanmış bir takım elbisenin, her yaştan ve tarzdan erkeği memnun edeceğini biliyorsunuz. Bir izlenim bırakabilir ve kendinden emin görünmenizi sağlayabilir. Doğru uyumdan kumaşa, bir takım elbiseyi alırken dikkate alınması gereken çok şey var. Takım elbiseyi giymenin en faydalı ipuçlarından bazılarına doğru şekilde bir göz atalım.

Erkek takım elbise alırken ceketin doğru uzunluğunu seçin

takim_elbise

Takım elbiseyi ceketinizin doğru uzunluğu, üst ve alt gövdeyi dengelemenize yardımcı olabilir. İdeal olarak, ceket uzunluğu kalça bölgesini kaplamalıdır ve daha fazlasını kapsamamalıdır. Ölçme amacıyla, fotoğrafta gösterildiği gibi boyundan zemine kadar olan yüksekliğin yarısı kadar olmalıdır.

Sağ omuz uyumunu kontrol edin

Takım elbise erkek

İyi bir takım elbisenin omuzlara doğru şekilde oturması gerekir. Üstteki dikiş çizgisi sadece kol ekleminde bitmelidir. Dolgulu bir ceket seçeceksen, bir cm’den fazla sarkmamalıdır. Ayrıca, kolların çizgisi düz olmalı ve kasların şeklini almamalıdır.

Düğme kurallarına uyun

Spor takım elbise

İster çift ister tek düğmeli ceket giyiyor olun, düğme kurallarına uyduğunuzdan emin olun. Tek göğüslü bir ceket için düğmelerin herhangi bir zorlanma olmadan kapandığını kontrol etmek gerekir. Bu da kırışıklık ve esneme olmadığı anlamına gelir. Ayrıca, çift veya üç düğmeli bir renk için son düğmeyi her zaman açık tutun. Bu, gergin bir ‘X’ şeklinden kaçınmaya yardımcı olur ve ceketin daha iyi oturmasını sağlar.

Gömleğin kolunu göster

Lacivert_Takim_Elbise

İyi tasarlanmış bir ceket, gömleğe bir göz atacaktır. Elbise kolunuzun uzunluğu, gömleğin kol kısmını gösterecek şekilde düşmelidir. İdeal olarak kol kısmı 1-2 cm’den fazla görünmemelidir.

Ceplerde çok fazla eşya taşımaktan kaçının

Takım_Elbise

Düzgün görünen bir takımın, doğru uyumla ilgilidir. Cüzdanınızı ve ağır eşyalarınızı ceplerde taşımak, bir takım elbisenin güzelliğini bozabilir. Bir takım elbiseyi giyerken, sadece mutlak gerekli malzemeleri ve kartlar gibi dışarı çıkmayacak hafif şeyleri taşıyın!

Doğru türde bir yelek giyin

takım elbise yelekli

Üç parçalı bir takım elbisenin düşüncesindeyseniz, takımınızı süsleyen doğru yeleği seçin. Bel ceketinin kemerin hemen üzerine oturduğundan emin olun. Görünüşünüzü keskin tutmak için, yanların çırpılmasını önlemek için daima ceketi ilikleyin.

Yüksek takım elbise pantolonu tercih edin

Takım_Elbise_Pantolon

Gevşek ve özensiz bir görünümden kaçınmak için pantolonunuzu doğru yükseklikte giyin. Kalça kemiğine oturmalıdır. Kalçanın altına takmak, kısa bacaklar ve daha uzun bir gövde yanılsaması yaratabilir, bu da estetik olarak yanlıştır!

Takım elbise için doğru aksesuarları seçin

Takım Elbise_aksesuar

Aksesuarlarınızı şekillendirirken, iyi koordine olduklarından emin olmak gerekir. Ayakkabı ve kemer için, güzel bir görünüm için aynı renkleri seçmek gerekir. Örneğin siyah bir kuşak ve ayakkabı mavi bir takımı tamamlayacaktır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.