Serious Men Ciddi Erkekler Netflix İnceleme

ciddi erkekler
serious-men

Hint filimleri sevenler için Netflix ‘de yayına çıkan Serious Men Ciddi Erkekleri sizler için inceledik.Yönetmen Sudhir Mishra üstlendiği hint filmi izleyici ekrana kitliyor.

HİKAYE: Dalit bir aileden gelen Ayyan Mani (Nawazuddin Siddiqui), tek oğlu Adi’nin (Aakshath Das) sahip olmadığı bir şeye sahip olmasını istiyor.Ayrıcalık, fırsat ve toplumun her kesiminden saygı dolu bir yaşam. Adi’nin dahi bir çocuk olduğunu anlayan Mani, yeni keşfettiği ününden para kazanmaya başlar. Ama bu kadar küçük bir çocuk, tüm bu mikro-itici, kast temelli konuşmalara ve babasının yürüttüğü dolandırıcılığa hazır mı? Yönetmen Sudhir Mishra, bu uyarlamayla Hint toplumunda yaygın olan asırlık sınıf ayrımını araştırıyor. Ve sahip olunan ve olmayanların temaları, bu ilgili sinema parçasına en iyi insan dramını ekliyor.

VAR OLAN VE OLMAYANLAR ARASINDAKİ AYRIM ÜZERİNE İLGİNÇ BİR GÖZLEM

Korathi doğumlu ve Mumbai’de yetişen Ayyan Mani, büyükbabasının çalışan bir trende nasıl öldüğünün hikayesine her zaman musallat olmuştur – birisi kulaklarına yanlışlıkla birinci sınıf kompartımana bindiğini fısıldadı. sadece Brahminler için. Elbette, Mani sokak zekasıdır ve profesyonel merdiveni tırmanmasına yardımcı olan güçlü hayatta kalma içgüdüleridir: Ulusal Temel Araştırma Enstitüsü’nde bilim adamı Dr. Acharya’nın (Nassar) kişisel asistanıdır.

Ancak, Tamil Nadu’daki ücra bir köyde fakir bir çiftçi ailede doğmanın kendine özgü sonuçları vardır – Mani birasını ‘aşırı soğutulmamış, sıcak değil’ sever ve aankhon-ka-tara Adi için hamur ve haysiyet dolu bir hayata takıntılıdır. . Sırf şans deyin ya da oyunda klasik bir paçavra-zenginlik vakası, Adi’nin dilinin ucunda karmaşık kimyasal formüllere sahip bir dahi olduğu ortaya çıktı. Ayrıca, ulus bir dehanın doğuşundan zevk alırken (bir noktada ona chota Einstein diyorlar) Mani bir tarafta bir aldatmaca yürütüyor. 

Serious Men Oyuncuları

Başrol:Nawazuddin Siddiqui,Nasser,Aakshath Das

Komedi ve Dram kategorisinde yer alan film süresi  1 saat 54 dakika sürüyor. Nawazuddin Siddiqui (“Kutsal Oyunlar“), Manu Joseph’in romanından uyarlanan ve Hint Filmleri seven Türklerin ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Üstelik Türkçe dil olarak ta seçeneği bulunan Serious Men’i izlemek için Buraya Tıklayınız

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.