Saç Bakımı Saç İçin Gerekli Vitaminler

Saç bakımı yaptırdınız ama yine de incelme, saç dökülmesi, kötü doku ve diğer sorunlardan rahatsızsanız saçlarınızı içten dışa biraz daha fazla tedavi etmenin zamanı gelmiştir. Saç uzatan şampuanlar, saç modelini değiştirmek, saç nemlendiricileri gibi kafa deriniz ve saçınız için çok şey yapabilen vitaminler ve mineraller gibi besinleri doğru yapmak çok zor. Daha fazla bilgi için bu saç bakımı listesini okuyun!

SaÇ Bakımı Ürünleri

B Vitamini İle Saç Bakımı

sac
kuru saçlar için bakım

B vitamini, çeşitli sağlık takviyelerinde bulunur ve işe yarar. Çünkü saç ve tırnakların uzamasını destekler ve cilt sağlığını iyileştirir. Biotin şampuan eksikliği saçınızın zayıflamasına ve kırılmasına neden olarak zamanla incelmesine neden olabilir. Bu takviyeyi almak hızlı saç uzatma hızınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

D vitamini ve Saç Bakımı

D Vitamini, yeni saç köklerinin üretimi için önemli olduğundan ve yeni saç tellerinin uzamasına yardımcı olduğundan saç uzatma yolları arayanlar için tercih edilebilir. Ayrıca, bu vitaminin daha düşük bir seviyesinin genellikle saç dökülmesi olarak bilinen alopesi ile bağlantılı olduğunu hatırlatırız.

A vitamini ile Saç Bakımı

Saçınız dahil tüm hücreler sağlıklı büyüme için A vitaminine ihtiyaç duyar. Bu vitamin, başınızdaki cildin saç derisini ve saçı nemlendiren yağlı bir madde olan sebum salgılamasına yardımcı olur. A vitamini az veya çok fazlası saç dökülmesine neden olabilir. Bu nedenle diyet değişiklikleri yapmadan veya saç bakım ürünleri almadan önce doktorunuza danışın.

C vitamini

Vücudunuzu erken yaşlanma ve yavaş saç büyümesi gibi serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı koruyan bir antioksidandır. C vitamini ayrıca saç tellerinin önemli bir parçası olan kolajen oluşumuna yardımcı olur ve saç büyümesini hızlandıran demiri emmeye yardımcı olur.

E vitamini

Başka bir antioksidan olan E vitamini, oksidatif stresi azaltarak ve üst lipit katmanını koruyarak kafa derisi sağlığını destekler. Sağlıklı bir saç derisi, saçınızın uzaması için güçlü bir tabana sahip olmak demektir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.