Özgür Özel’den Can Atalay açıklaması

Özgür Özel’den Can Atalay açıklaması

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Adalet Nöbeti’ne destek ziyaretinde bulunarak, “Bugün karşı karşıya olduğumuz darbe girişimi Can Atalay’ın milletvekilliğinin başlayamamasını aşan bir adaletsizlikle ve bir adalet kriziyle karşı karşıya olduğumuz gerçeğinden hareketle başladığımız bir eylemliliğin içindeyiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yargıtay ile AYM karşısındaki Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda, CHP Ankara İl Başkanlığı’nın düzenlediği ‘Adalet Nöbeti’ne destek ziyaretinde bulundu.

Bu eylem CHP’nin milletvekillerinin TBMM çatısı altında yaptıkları adalet oturumuna bir danışma eylemidir.

*Bugün karşı karşıya olduğumuz darbe girişimi Can Atalay’ın milletvekilliğinin başlayamamasını aşan bir adaletsizlikle ve bir adalet kriziyle karşı karşıya olduğumuz gerçeğinden hareketle başladığımız bir eylemliliğin içindeyiz.

*Bu ülkede bir Anayasa var. Bu Anayasa’nın her maddesi başka bir şeyi düzenliyor, bazı maddeler birbirini tamamlıyor. Bu Anayasa bir toplum sözleşmesi. Toplumlar ortak bir sözleşmeleri olmadan devlet olamazlar. Eğer toplum sözleşmesi ortadan kalkmışsa, devlet ortadan kalkmış demektir.

*Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk önce o toplum sözleşmesi gereği genel seçimler hükmüne uygun olarak seçimler yapıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.