KPSS sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? ÖSYM KPSS Ortaöğretim sonuçları

kpss sınav sonuçları

KPSS Ortaöğretim sınav sonuçları için memur olma hayalleri kuranların gözü kulağı ÖSYM’den yapılacak olan açıklamaya döndü. Lise mezunu olanların katıldığı ve 22 Kasım’da girilen sınavın sonuçlarının gün içinde açıklanması bekleniyor.

Açıklama ile birlikte tercih yaparak memur olma hayalleri kuran öğrenciler de sonuçları bekliyor. Peki, lise KPSS sonuçları ne zaman duyurulacak?

KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, araştırılmaya devam ediyor. Kamuda çalışmak isteyen adayların 22 Kasım tarihinde girdiği ortaöğretim sınavının sonuçları, Ösym’nin AİS ekranı tarafından erişime açılacak.Sınava giriş yapanlar sınavın sonuçlarını osym.gov.tr sitesinden T.C kimlik numarası ve şifreleri ile görüntüleyebilecek. 2020 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları sonrasında adaylar tercih işlemleri yapabilecek. ÖSYM’nin takvimine göre sonuçlar bu hafta içerisinde açıklanacak.

2020 KPSS ortaöğretim sınav sonuçları için ÖSYM’den gelecek sondakika açıklamaları bekleniyor . Tercihlerini yapacaklar için sınav sonuçlarının duyurulmasını bekleyen vatandaşlar, değerlendirme sonuçları için yapılacak açıklamaya kilitlendi. Grupların kadroları için gerçekleşen KPSS sınavının sonuçları, 2020 ÖSYM takvimine göre 24 Aralık Perşembe günü erişime açılması beklenmekte.

Kpss Ortaöğretim Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 2020 sınav takvimine bakıldığında 24.12.2020 Perşembe açıklanacağı bekleniyor. Gözler ÖSYM den gelecek açıklamaya çevrildi. Sınav Sonuç ekranına ulaşmak için altta verilen linke tıklayabilirsiniz.

KPSS ORTAÖĞRETİM SONUÇ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Sınav Sonuç Belgesi geçtiğimiz senelerde olduğu gibi basılıp adreslerine gönderilmeyecektir. Detaylar geldikçe eklenecektir.

Aralık 30, 2021

14 GÜN SÜRECEK

Eylül 1, 2021

Bebeğin Karnı

Kasım 27, 2021

Vesile Olmak

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.