Korelilerin Kullandığı Güzellik Sırları

Cildinizin Görünümünü Değiştirebilecek 5 Kore Güzellik Sırları

Güzellik sırları denince akla ilk gelen pürüssüz cilte sahip olan Kore’liler geliyor. Bilgiadresi.Com olarak güzellik sırlarını araştırdık 5 madde ile sıraladık sizlerde yazımızı paylaşarak destek verebilirsiniz.

İç sağlığımızdan dış sağlığımıza kadar ve ciltleri konusunda titiz olan insanlar, ciltlerini daha iyi hale getirmek için çok fazla yol deniyorlar. Öyleyse, kaliteli cilt bakımını sevmeyi seven biriyseniz ve çok popüler Kore güzellik hilelerini denemek istiyorsanız makalemizin tamamını okuyunuz.

Pul Pul Dökülme İçin Müslin Bezi Ve Sıcak Su Kullanın

Bir muslin bezi sıcak suya batırıp yüzünüze güzel bir masaj yapabilirsiniz. Bunun için parmaklarınızı yukarıdan aşağıya doğru hareket ettirmeniz ve ardından dairesel hareketlerle bitirmeniz gerekir. Bunu günlük olarak yaptığınızda, cildinizin peeling ve derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. Bu da yüzünüze sadece birkaç hafta içinde sağlam bir doku kazandırır.

Yatmadan Önce Nemli Bir Havluyla Uyuyun

Bu, pratik yapmak için oldukça büyük bir hile. Uyumadan önce yatak odanıza birkaç ıslak havlu asın. Bu, cildinizi nemlendirecek ve tüm gece boyunca nemli kalmasını sağlayacaktır. Güzellik uykusu dedikleri burdan geldiği de aşikar.

Yeni Güzellik Sırları İçin Parmaklarla Dokunun

Korelilerin evde yüz bakımı yaptırmak için çok yenilikçi bir yolu var. Bunun için yüzünüzü bol kremayla kaplamanız ve parmaklarınızı dairesel hareketlerle hafifçe vurmanız gerekir. Çenenizden alnınıza kadar yüzünüzün her yerini yedirin. Bu egzersiz yüzdeki kan dolaşımını artıracak ve ona doğal bir ışıltı verecektir.

Ağız egzersizi Yapın

Yüz yogası yapmanın binlerce kişiye nasıl yardımcı olduğunu duymuş olmalısınız. Bu egzersizlerin yaşlanmayı geciktirici faydaları vardır. Bununla birlikte, Koreliler daha basit bir yüz egzersizine sahiptir. Basitçe AEIOU harflerini tekrarlayarak çalışırlar. Her sesli harfi telaffuz etmek için kendinize 5 saniye verin. Bu ağız egzersizi yapmak yüz kaslarınızı gerecek, kan akışını artıracak ve ince çizgileri ortadan kaldıracaktır.Daha fazla bilgi için Sağlık kategorimizdeki sağlık bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Güzellik Sırrı Arpa çayı

Arpa çayı genellikle Kore restoranlarında servis edilir. Koreli bebeklere ciltlerini iyileştirmek için verilir. Arpa çayının kan dolaşımını iyileştirerek yüzünüze doğal bir ışıltı katabileceği söyleniyor. Cildinizde gaziantep escort kollajen oluşumunu ve elastikiyeti teşvik etmeye yardımcı olan bir amino asitle yüklüdür. Biraz kilo vermek isterseniz de işe yarar. Arpa çayını Google‘da aratarak nerden alabileceğinizi görebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.