Gülüş Estetiği Nasıl elde edilir ? Mükemmel Gülümseme Nasıl Olur

Mükemmel gülümseme ( Gülüş Estetiği ) insanların sizin hakkınızda fark ettikleri ilk özelliklerden biri olarak kabul edilir. Mükemmel güzellikteki dişler, o kalıcı ilk izlenimi yaratmada hayati bir rol oynar. Kötü dişler birçok kişi tarafından çekici sayılsa da, onları sergileyen kişi, her zaman hayalini kurduğunuz o göz kamaştırıcı gülümsemeyi ortaya çıkarmak için dişlerinizi en iyi şekilde göstermek çok daha kolay hale geldi. İnsanlar her zaman gülümsemelerinin bilincindedirler. Bu problemden dolayı çoğu zaman güzel doğal gülüşlerini gizlerler. Son zamanlarda yaşanan selfieler ve anında fotoğraf paylaşımı nedeniyle, kameraya hazır bir gülümsemeye sahip olmak harika bir silahtır.

Diş beyazlatma seçeneklerinizi dikkatlice seçin

dis_beyazlatma
dis_beyazlatma

Diş beyazlatma ürünleri dişlerinizin renk değişimini azaltmaya yardımcı olurken, uzun vadede biraz da zararlı olabilir. Bu ürünler, diş minesine kalıcı hasar verme eğilimindedir. Bu da onları sağlıklı ve parlak tutmaya yarayan koruyucu bir tabakadır. Bunun yerine, geleneksel diş beyazlatma prosedürlerinden çok daha iyi bir alternatif olan lazer diş beyazlatma prosedürünü tercih edebilirsiniz. Lazer diş beyazlatma, diğer beyazlatma yöntemlerine göre dişler için güvenli bir seçenektir. Bunun nedeni, biriken gözenek parçacıklarını hedeflemesi ve diğer yöntemlere kıyasla çok daha az aşındırıcı emaye aşınmasıyla karşılaşmanızdır.

Gülüş estetiği için doğru fırçalama tekniğini kullanmak

Diş Macunu ve Diş Fırçası

Dişlerinize ve diş eti tipinize uygun doğru fırçayı seçmek kadar önemli olduğu kadar fırçalama tekniğini de doğru yaptırmak zorunludur. Çoğu insan, dişleri sarı, rengi bozulmuşsa ve normalden daha sert fırçalarsa dişlerini parlatmada başarılı olacaklarını düşünme eğilimindedir. Ne yazık ki durum böyle değil, bunu yapmak dişlerinizin mine kaplamasını yavaş yavaş zayıflatabilir ve diş etlerinize zarar verebilir. Bu yüzden etkili sonuçlar için dişlerinizi nazikçe ve dairesel hareketlerle fırçalamanız önerilir.

Alternatif gülümseme düzeltme yöntemlerini seçme

Doğal olarak simetrik dişleriniz yok ve düzensiz bir diş setiyle geniş gülümsemenin bilincinde misiniz? İşte size her zaman istediğiniz o muhteşem gösterişli gülümsemeyi verecek diş hekimliği alanında ortaya çıkan ve gelecek olan şey. Biyomimetik diş hekimliği, yalnızca en güçlü restorasyonu oluşturmaya değil, aynı zamanda dişin yapısından, işlevinden ve biyolojik özelliklerinden ödün vermeden bir restorasyon oluşturmaya odaklanan umut verici bir diş hekimliği standartıdır. Estetik kaliteyi artırmak, kırık veya yontulmuş bir dişi onarmak için ön dişlerin yüzeylerine uygulanan reçine veya diş porselenlerinden yapılan çok ince, kabuk benzeri kaplamalar olan diş kaplamaları da tercih edilebilir. Yaklaşan bir diğer yöntem ise Dijital gülüş tasarımı. Bu, gülümseme düzeltmeleri için en iyisidir. Gülüşünüzün her yönü, gerekli prosedür uygulanmadan önce DSD ile hassas bir şekilde analiz edilir. DSD, tedavi sürecinden çok önce istenen görsel sonucu verebilir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.