Evden Para Kazanmak İçin Blog Yazmaya Başlayın

Blogdan para kazanmak
Blog yazarak para kazanmak

Evden para kazanmak için bir blog kurmayı düşünmediğiniz için bu girişimci atılımı yapmaktan kendinizi alıkoyuyorsunuz. Koronavirüs dünyayı eve hapis etmişken şimdi tam zamanı. Ayrıca, girişimcilik becerilerinizi öne çıkarmak için asla çok geç değildir. Artık çoğunlukla kapalı mekanda olduğunuza göre, boş zamanın olmaması gerçekten bir bahane değil.


Bloglama, sosyal medya siteleri çıkmadan önce bile vardı. Blog yazma, dünyayı kasıp kavuran, günlük tutmanın yalnızca basitleştirilmiş, değiştirilmiş ve çevrimiçi bir sürümüdür. Bugün, tüm dünyada 600 milyondan fazla blog var. Blog yazarak para kazanma fırsatları ile bu hobiyi kolayca alıp girişimci bir kurguya dönüştürebilirsiniz.


Örneğin, bir blog yazarı modaya olan ilgisini kazançlı bir kariyere dönüştürdü. “Kıyafetlerimi çeşitli çevrimiçi portallarda yayınlayarak başladım ve blog yazmaya başlamak için talepler aldım. Başlangıçta istekleri görmezden gelsem de, buna gerçekten zamanım olmadı, ama sonunda ciddi bir düşünceye kapıldım. Blogumla modaya olan tutkumu sürdürmeye başladım ve şuan da tek geçim kaynağım oldu. ” Diyor çoğu blog yazarlarının evlerinin geçim kaynaklarının blog olduğunu biliyormuydunuz?

Para Kazanamak İçin Nişinizi Bulun

Blogunuzu benzeri görülmemiş yüksekliklere taşımanızı sağlamak için önce küçük adımlarla başlamalısınız. Bir blog veya vlog başlatmadan önce nişinizi belirlemeniz gerekir. İçerik ürettiğiniz konu hakkında net bilgilere sahip değilseniz, makale göndermek zor bir iş olabilir. Moda ve güzellik blogları, maksimum okuyucu kitlesi çeken en popüler bloglardan biridir. Moda ve güzelliğin yanı sıra, seyahat, yemek, evcil hayvan, aksesuar, eleştiri ve film inceleme blogları da para kazandıran bloglar arasında yerini alır. İçeriğinizin ve blogunuzun sizin yararınıza çalışmasını sağlamak için nişinizi belirleyin kazanmak için sabırlı olun.


Uygun Bir Platform

İyi erişime sahip bir platform, yayınladığınız içerik kadar blogunuzun başarısı için de gereklidir. Amaç, daha geniş bir kitleye yönelmek, okuyucu kitlenizi artırmak ve blog alanında daha fazla görünürlük elde etmektir.


Basit ancak çok amaçlı bir kullanıcı arayüzüne sahip kullanımı kolay bir platform, blogunuzun sunulma biçiminde çok fazla fark yaratıyor. Kaydırma, tema seçenekleri, paylaşım kriterleri vb. İçeren kolay bir kullanıcı deneyimi sağlamak en iyisidir. Blogger, kullanımı çok basit olan ve en yaygın kullanılan blog araçlarından biridir. Blogunuza yeni başlayanlar için Wix ve WordPress ile de başlayabilirsiniz.


Blogunuzu düzenli olarak güncel tutmak da bir fark yaratır. Trend olan konulara ve anahtar kelimelere bağlı olarak makalelerinizi Google’da sıralamak için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) gibi teknikleri kullanabilirsiniz. Haftada iki kez paylaşım yapmanın başlangıç ​​için iyi bir sıklık olduğunu ve daha sonra içerik üretiminize göre değiştirilebileceğini düşünüyorum. Tabi ki paylaşımlarınızın SEO açısından özgün olması gerekli kopyala-yapıştır şeklinde yapılan paylaşımların üst sıralarda olma olasılığı nerdeyse yoktur.

Sponsorluklar ve Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak yalnızca içerik üretmek için değil, aynı zamanda bundan kazanç sağlamak için de çok yönlü bir araçtır. Bugün, web sitenizden veya blogunuzdan para kazanmanın birkaç yolu var. Bunlardan bazıları e-kitap gibi hizmetleri satmak, online kurs satmak, Google AdSense ‘den kazanmak ve reklam alanlarını satmak gibi. 

İçeriğinizin konusuna göre içeriğinize uygun ürünler satan markaların veya web sitelerinin bağlantılarını yerleştirerek kazanabilirsiniz. Ayrıca bloglarınızdan para kazanmak ve onları tanıtmak için Facebook Reklamlarını ve Google AdSense özelliklerini kullanmanızı önerir. Facebook, faydası aldığı yükleme süresinde yatan Anlık Makaleler gibi seçenekler sunuyor. Bu makaleler normal makalelerden dört kat daha hızlı yüklenir ve reklam vermek için kullanılabilir. Her tıklama size tek sayfalık bir görünüm kazandıracak.Odak noktasının her zaman doğal bir şey yaratmak olduğuna inanıyoruz.  


Google AdSense biraz farklı çalışıyor. Blogunuzu Google AdSense’e kaydettirdikten sonra, reklam yerleştirmek için blog sayfanızda belirli bir miktar yer kaplar. Reklamlara tıklamalarından veya herhangi bir ürünün satın alınmasından elde edilen gelir daha sonra sizinle yüzde bazında paylaşılacaktır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.