Azerbaycan ve Ermenistan arasında savaş sinyalleri verildi

Karabağ bölgesinde Ermenistan ve Azerbaycan orduları arasında her iki taraftan da karşılıklı atışmalar başladı, askeri güçler devreye girdi.

Ermenistan Azerbaycan ‘ın Askeri Helikopterini Hedef Aldı

Azerbaycan savunma bakanlığı yaptığı açıklamada ”Askeri güçlerin tanklar, topçu füzeleri, uçakları ve insansız hava araçları kullanarak Ermenistan’ın savaş faaliyetlerini bastırmak ve nüfusun güvenliğini sağlamak için bir karşı saldırı başlattık.” Açıklamasında bulundu. Bakanlık, bir Azerbaycan helikopterinin düşürüldüğünü ancak mürettebatının hayatta kaldığını söyledi.

Azerbaycan cumhurbaşkanlığı sözcüsü Hikmet Hacıyev yaptığı açıklamada, “Siviller ve askeri görevliler arasında ölü ve yaralı olduğuna dair haberler var” dedi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Facebook’ta yaptığı açıklamada, “Hükümet sıkıyönetim ilan etmeye ve toplu seferberlik kararı aldı” diyerek vatandaşlara “kutsal vatanımızı savunmaya hazırlanın” diyerek savaş sinyalleri veriyor.

Yıllardır yaşanan en kötü çatışma, Dağlık Karabağ konusunda onlarca yıldır toprak anlaşmazlığı içinde kalan Azerbaycan ile Ermenistan arasında yeni bir büyük çaplı savaşın hayaletini uyandırdı.

ilginizi çekebilir: Google Doğum Günü

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.