E nabız giriş nasıl yapılır? e-devlet şifresi ile e-nabız aşı sorgulama yapılır mı

E nabız giriş işlemleri iki çeşit yöntem ile girişleri yapılmaktadır. Covid-19 aşısı sırasına göre herkese vurulacağı duyurulmuştu. Ne zaman aşı vurulacağınıza E-nabız üzerinden öğrenebilirsiniz. En kolay E-nabız’a giriş nasıl yapılır?

E-nabız uygulaması T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yakın zamanlarda hayata geçirilen ve içerisinde randevu alma, aşı, kan testi sonuçları, aile hekimi değiştirme gibi bir çok işleme ulaşabildiğiniz uygulamadır. Yoğunluğun azaltılmasında önemli rol oynuyor.

E NABIZ GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-nabiz.gov.tr sitesine girerek mobil uygulamasını indirdikten sonra kayıt olmak için size sorulan bilgileri tamamladıktan sonra giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapabilmek için önünüze iki seçenek geliyor. Bunlardan uygun olanı kendiniz belirleyerek giriş yapabiliyorsunuz. İster E-devlet şifreniz isterseniz E-imza ile giriş yapabilirsiniz.

e-nabız giriş için tıklayınız…

E NABIZ AŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Web sayfasına veya uygulamaya girdikten sonra Covid-19 bölümünden aşı durumunuzu sorgulayabilirsiniz. İlk sırada aşı olacaklar listesinde değilseniz sistem size şu açıklamada bulunacak;

“COVID-19 pandemik aşılaması için belirlenen öncelikli grupta değilsiniz. Aşılama için Bakanlığımızın belirlediği öncelik sıralaması göz önünde bulundurularak durumunuz günlük değerlendirmelerle güncellenebilecektir. Sağlık çalışanı iseniz, çalıştığınız kuruma başvurarak bilgilerinizin güncellenmesini sağlayınız.”

Covid-19 Aşı

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.