Boğaz Ağrısı İçin Neler İyi Gelir Kesin Çözüm

Boğaz da oluşan tahriş ve ağrıları yatıştırmak için ihtiyacınız olan şey çay…

boğaz ağrısına çay

Boğaz ağrısı herkese zor anlar yaşatabilir. Sadece boğazı tahriş etmez, aynı zamanda ağrıya da eşlik edebilir. Covid-19 olanların çoğunda boğaz ağrısı oluşmakta. Boğaz ağrısı ilk olduğu zamanlarda genellikte bir bardak çay içmek semptomlarınızı daha iyi bir şekilde hafifletmeye yardımcı olacak, ilginç karışımlar eklemeyi düşünebilirsiniz. Öyleyse, siz veya ailenizden birinin boğaz ağrısı varsa, işte ihtiyacınız olan çay.

Fas çayı Boğaz Ağrısına İyi Geliyor

Fas Çayı

Fas çayı, boğaz ağrısını yatıştırmak için en iyi çaylardan biridir. Çayın en iyi yanı, onu yapmak için sadece üç basit malzemeye ihtiyacınız olmasıdır – zencefil kökü, bal ve limon suyu.

Bal Boğaz Ağrısına Birebir

bal öksürük

Bal boğazı kaplar, çok yatıştırıcıdır ve doğal bir antibiyotik görevi görür. Aslında en eski antibiyotiklerden biridir. Bu çay için, en fazla sağlık yararını elde etmek için çiğ bal kullanmanız önerilir.

Zencefil’in Boğaza Faydaları

zencefil
zencefil ne işe yarar

Zencefilin anti-enflamatuar özellikleri vardır ve boğazlarında ağrılar olanlar için harikalar yaratır. Zencefil vücuttaki proinflamatuar proteinleri bloke ederek yardımcı olur, bu proteinler inflamatuar ağrı ve kaşıntıya neden olur.

Limonun Boğaz ağrısı için faydaları

Limon Faydaları

Limon, mikrobun kırılmasına yardımcı olduğu ve ağrının giderilmesini sağladığı için boğaz ağrısı için harikadır. Limon ayrıca bağışıklık sistemini güçlendiren ve enfeksiyonla savaşma gücü veren C vitamini ile doludur.

Son olarak boğaz ağrısına önerimiz tuzlu suyla gargara da olabilir. Tabi en güzeli doktor kontrolü ile birlikte tedavi edilmektir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.